برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:28 - ژانویه - 2020

غول نفتی عربستان سعودی ، سهام یک پلتفرم تجارت بر پایه بلاکچین را خریداری می کند

رویترز در ۲۸ ژانویه گزارش داد که شرکت نفتی عربستان سعودی ، آرامکو ، سهام شرکت  Vakt که یک شرت تجارت نفت بر پایه بلاک چین می باشد را خریداری کرده است .

براساس بیانیه مطبوعاتی شرکت Vakt ، شعبه سرمایه گذاری شرکت آرامکو ۵ میلیون دلار سهام جدید خریداری کرده است . این سرمایه گذاری برای توسعه این بستر با تمرکز بر گسترش بر بازار آسیا مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

علاوه بر سرمایه گذاری ، شرکت های تابعه تجارت نفت آرامکو قرار است از بستر Vakt استفاده کنند . این پلتفرم در حال حاضر در بازارهای نفت خام برنت ، فورتس ، اوسبرگ ، اکوفیسک و ترول استفاده می شود و طبق گزارشات ، حجم بالایی از تراکنش ها را نیز در اختیار دارد . شرکت آرامکو برنامه تریدینگ خود را بر پایه یک پلتفرم بلاکچین بنا خواهد کرد .

آسان سازی و مدرنیته کردن تجارت نفت

پلت فرم شرکت Vakt  بر روی فرایند پردازش post-trade ( فرایندی که در طی آن خریدار و فروشنده جزئیات تراکنش را با یکدیگر مبادله می کنند ) تمرکز کرده است . این امر فرایند کاغذ بازی و شیوه حسابداری دستی را کنار گذاشته ، و  از زمان شروع تجارت تا زمان توافق برای پایان آن شما را همراهی خواهد کرد . هانس میدلتون ، مدیرعامل شرکت نفت آرامکو در اروپا گفت: “VAKT نشان داده است که پلت فرم آنها پتانسیل دیجیتالی کردن آنچه در حال حاضر به صورت دستی انجام می شود را دارد.”

بر اساس اطلاعیه شرکت Vakt ، استفاده از بلاک چین در معاملات برای خریداران و فروشندگان تضمین می کند که اطلاعات در یک دفتر کل تغییر ناپذیر و توزیع شده ذخیره می شود .

شرکت Vakt پلت فرم معاملات خود را در دسامبر ۲۰۱۸ با محدودیت اولیه در بازارهای دریای شمال آغاز کرد . این شرکت در سال ۲۰۱۷ توسط کنسرسیومی از رهبران صنعت ایجاد شد که شامل Shell و BP بود که همچنین اولین کاربران این سیستم عامل ها  بودند. از آن زمان ، این پلتفرم غول های صنعتی بیشتری از قبیل شورون ، توتال و صنایع اتکا هند را جذب کرده است .

بزرگترین شرکت نفتی جهان آرامکو عربستان قبلا نیز توسط یکی شرکت های زیر مجموعه خود در موسسات بلاک چینی سرمایه گزاری کرده بود ، همچنین این شرکت در ماه می ۲۰۱۹ این شرکت مبلغ ۶ میلیون دلار را در یک استار تاپ آمریکایی بلاک چین به نام Data Gumbo Corp سرمایه گزاری کرده بود .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.