برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:15 - ژانویه - 2020

افزایش قیمت بیت کوین SV بعد از ادعای کریگ رایت مبنی بر دسترسی به یک میلیون بیت کوین

کریگ رایت ، چهره ای که ممکن است ساتوشی ناکاموتو باشد ، به دادگاه مدارکی را ارائه داده است که نشان می دهد وی کلیدهای دستیابی به دارایی های دیجیتال به ارزش ۸٫۹ میلیارد دلار موسوم به “Tulip Trust”  یا ” گل لاله ” را دارد .

رایت شریک تجاری فردی به اسم دیوید کلیمان بود ، و آنها در گذشته ، زمانی که استخراج بیت کوین راحت تر بود بیت کوین های زیادی را با هم استخراج کردند . این همکاری در نهایت با استخراج ۱٫۱ میلیون بیت کوین به پایان رسیدند و این ذخیره ی بیت کوین با اشاره به ماجرای حباب اقتصادی گل لاله که با افزایش شدید قیمت پیاز این گل ، باعث رونق اقتصاد هلند در قرن هفدهم شد ، به “گل لاله ” یا ” Tulib Trust ” معروف شد .

کلیمان در سال ۲۰۱۳ درگذشت ، و طبق قانون نیمی از دارایی های مشترک او و رایت باید به وراث کلیمان میرسید . اما این هرگز اتفاق نیفتاد ، بنابراین برادر کلیمان در حال شکایت از رایت برای سهم برادر خود است .

یک پرونده بسیار بحث برانگیز و پیچیده

یک تحقیق در سال ۲۰۱۵ به رایت و کلیمان به عنوان مخترعین احتمالی بیت کوین اشاره کرد و خبرنگاران پیش نویس قراردادی را منتشر کردند که در آن تمام اعتبار و سرمایه و حق  اختراع بیت کوین به رایت بخشیده می شد . این باعث شد برادر دیوید کلیمان ، ایرا ، در فوریه ۲۰۱۸ از رایت شکایت کند  .

پیدا کردن محلی که رایت  دارایی های دیجیتال خود را نگهداری می کرد ، کار بسیار سخت و پیچیده ای برای دادگاه بود ، و رایت نهایتا به دلیل این که نتوانست لیستی از آدرس هایی که بیت کوین های ذخیره شده اش تا قبل از ۳۱ دسامبر ۲۰۱۳ وجود دارد را منتشر کند ، مورد تحقیر دادگاه قرار گرفت . رایت در ۱۰ ژانویه سال ۲۰۲۰ حکمی از دادگاه برای ارائه کلیدهای دسترسی به حساب هایی که در آن ها بیت کوین های اشاره شده وجود دارد دریافت کرد .

به رایت تا تاریخ ۳ فوریه ۲۰۲۰ جهت ارائه کلیدهای دسترسی به ذخیره ی بیتکوین که به ” گل لاله” معروف است مهلت داده شد .

به گفته رایت کلیدها اکنون آماده شده اند

رایت اکنون در راستای حکم دادگاه مستنداتی را ارائه داده است :

دکتر رایت به دادگاه اطلاع می دهد که شخص ثالثی ، اطلاعات و کلیدهای مورد نیاز برای باز کردن فایل رمزنگاری شده مربوط به محل نگهداری بیت کوین ها را در اختیارش قرار داده و رایت نیز لیست بیت کوین هایی که در اختیار دارد را در اختیار دادگاه قرار داده است تا به شاکیان ارائه شود .

اگر این موضوع توسط دادگاه تایید شود به یک بمب خبری در تمام رسانه ها تبدیل می شود ، این خبر به راحتی میتواند ادعای کریگ رایت مبنی این که ” من ساتوشی ناکوموتو هستم ” را تقویت کرده و به آن اعتبار بخشد .

ولی اگر اعتبار آن مدارک تایید نشود ، هیچ چیزی جز آخرین ادعای واحی و پوچ داستان جنجالی کریگ رایت نخواهد بود .

ولی در هر صورت با توجه به ادعای امروز کریگ رایت ، او اکنون صاحب میلیارد ها دلار بیت کوین است .

تسخیر اخبار توسط بیت کوین SV در پی افزایش شدید قیمت این ارز

بیت کوین ساتوشی ویژن یا همان SV که یک هاردفورک از بیت کوین کش می باشد ، در پی اخبار مربوط به کریگ رایت ، سازنده این ارز ، دیروز را با قیمت ۱۹۳ دلار شروع کرد و به طرز خیره کننده ای تا محدوده ۴۴۷ دلار نیز پیش رفت و سپس در کانال ۳۸۸ دلار تثبیت شد .

این افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی باعث تا خیلی از افراد صحت ادعای کریگ رایت را تایید کنند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.