برچسب , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:26 - ژانویه - 2020

مدیرعامل لایت کوین قصد دارد یک درصد از سود ماینرها را برای تامین مخارج شرکت بردارد

چارلی لی ، بنیانگذار لایت کوین اهدای درصدی اضافه به ازای استخراج را به عنوان روش جدیدی برای توسعه ارزهای دیجیتال پیشنهاد کرد .

لی در توییتی در تاریخ ۲۴ ژانویه گفت : من فکر میکنم بهترین راه برای پیشرفت کریپتوکارنسی این است که استخر های استخراج ، بخشی از پاداش بلاک را اهدا کنند .

وی افزود : اگر هر استخر استخراج تنها ۱ درصد (۰٫۱۲۵ لایت کوین) از پاداش استخراج یک بلاک را به بنیاد لایت کوین ببخشد ، چیزی در حدود ۱٫۵ میلیون دلار سالیانه جمع آوری می شود .

به اعتقاد لی ، در صورت اهدای مداوم این یک درصد ها توسط استخرهای  استخراج ، اعتبار کافی برای پیشرفت این شبکه توسط بنیاد لایت کوین فراهم می شود .

وی در ادامه توضیح داد :

با توجه به قیمت الان لایت کوین ، ۱% از پاداش بلاک ها ، ۷ برابر بیشتر از هزینه های بنیاد لایت کوین می باشد . حتی اگر قسمت کوچکی از ماینرها سخاوت به خرج داده و راضی به پرداخت این ۱% شوند ، هزینه های لازم جهت ارتقای هسته ی لایت کوین ، کیف پول این ارز دیجیتال ، هزینه های هاستینگ و دیگر هزینه ها به راحتی تامین می شود .

لی تاکید کرد که پرداخت این ۱% توسط ماینتر ها کاملا اختیاری می باشد .

بودجه

جمع آوری بودجه و سرمایه کافی برای راه اندازی و پیشبرد یک شرکت بسیار کار دشواری است ، وقتی که این شرکت از نوع غیرمتمرکز باشد ، این کار دشوار تر می شود .

شایعاتی در اواخر سال ۲۰۱۹ در مورد ورشکستگی احتمالی بنیاد لایت کوین منتشر شد ، که لی در توییت ۱۳ اکتبر آن را تکذیب کرد ، لی گفت : “به جو سازی های الکی توجه نکنید ، ما حداقل به اندازه ۲ سال بودجه برای ادامه خدمات خود داریم “

این پیشنهاد ۱ درصدی لی بعد از طرح راجر ور و جیهان وو که ماینرها را به پرداخت ۱۲٫۵ درصد از پاداش بلاک بیت کوین کش متعهد کردند ، ارائه شد .

در سال ۲۰۱۴ دوج کوین استخر استخراج خود را با لایت کوین ادغام کرد  ، از آن زمان شما می توانید همزمان دو ارز را استخراج کنید . پس این قوانین جدید لی ، بر روی این معدن مشترک استخراج تاثیر خواهد گذاشت .

لی گفت : در حال حاظر با استخراج ترکیبی دوج کوین و سایر ارزهای الگوریتم Scrypt ، استخراج کنندگان ۱۰۵% سود + پاداش بلاک را دریافت می کنند ، پس دریافت ۱ درصد ، از این سود سرشاری که نصیب استخراج کنندگان می شود ، در جهت منافع عمومی ، چیز بسیار ناچیزی است .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.