برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:23 - ژانویه - 2020

مردم ونزئلا ارز دیجیتال پترو را به نصف قیمت رسمی ، در سایت LocalBitcoins میفروشند

طبق گزارش ها ، دولت گفته بود قیمت هر پترو ۶۰ دلار است اما مردم ونزوئلا اقدام به فروش این ارز دیجیتال به نصف قیمت در سایت  LocalBitcoins می کنند .

طبق یک مقاله در سایت Reddit ، مردم ونزئلا با وجود شرایط بد اقتصادی کشورشان ، در حال فروش ارز دیجیتال پترو که از طریق ایردراپ دولتی نصیب آن ها شده است به سایت LocalBitcoins هستند . این در ادامه ایر دراپ ارز دیجیتال پترو به بیش از ۶ میلیون ونزوئلایی در ماه دسامبر توسط دولت است .

کاربران سایت Reddit ادعا می کنند که دولت مجوز استفاده از ارز دیجیتال پترو برای خرید محصولات از طریق یک برنامه اختصاصی را داده بود که پس از هجوم مردم به فروشگاه هایی که از این سیستم  پشتیبانی می کردند ، این امکان را لغو کرد .

گزارش شده است که در معاملات دولتی از ارز دیجیتال پترو استفاده می شود ، اما نرخ ارز اعلامی در این معاملات ، فاصله ی بسیار زیادی با قیمت واقعی ارز در این کشور دارد .

به نظر می رسد تنها گزینه باقی مانده برای مردم ونزئلا سایت  LocalBitcoins است . در لیست این سایت می توان مواردی مشاهده کرد که حاضرند پترو را در ازای بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال بفروشند .

سایت خبری کوین تلگراف به سراغ ارنستو پینتو یکی از فروشندگان تایید هویت شده‌ی سایت LocalBitcoins رفت .

وی تاکید کرد که پترو را از ونزوئلایی ها در ازای بیت کوین خریده است ، او اذعان داشت که بابت هر پترو ۳۰ دلار یا بطور تقریبی ۰٫۰۰۳۶ بیت کوین پرداخت کرده است .

اما فروشندگان با توجه به فشار مضائفی که بخاطر ایردراپ دولتی این ارز وجود دارد ، برای فروش ارز های پتروی خود دچار مشکل می شوند .

پینتو توضیح داد : اکثریت می خواهند ارز ها را بخاطر ایردراپ بفروشند ، وی همچنین به یک گروه تلگرامی اشاره کرد که ونزوئلایی ها در مورد آن بحث و تبادل نظر می کنند و در آن سعی در تبادل پترو دارند ، به طور مثال یک کاربر این گروه در رابطه با گزینه های فروش در شهر Maracaibo ، دومین شهر پر جمعیت در کشور سوال پرسیده بود که آیا  کسی غذا ، برنج ، آرد ، شکر و غیر را در عوض ارز دیجیتال پترو میفروشد ؟

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.