معامله گر روزانه چیست ؟

معامله گر روزانه چیست ؟

یک معامله گر روزانه (Day Traider) معامله گری است که حجم زیادی از معاملات کوتاه و بلند را انجام می دهد تا بتواند از نوسانات  قیمت روز بازار استفاده کند . نوسانات قیمت نتیجه عرضه و تقاضای موقت ناشی از خرید و فروش دارایی است.

مبانی معامله گر روزانه

برای تبدیل شدن به یک معامله گر روزانه ، صلاحیت خاصی لازم نیست . در عوض ، معامله گران روز بر اساس فراوانی معاملات خود طبقه بندی می شوند . FINRA و NYSE معامله گران روزانه را براساس اینکه او چهار بار یا بیشتر در طی مدت ۵ روز ترید می کند ، طبقه بندی می کند ، مشروط بر اینکه تعداد معاملات انجام در روز بیش از ۶٪ از کل فعالیت تجاری مشتری در طی آن دوره ی کارگزاری باشد .

یک معامله گر روز اغلب معاملات خود را قبل از پایان روز معاملاتی می بندد ، بنابراین نباید خرید و فروش وی به شب کشیده شود . کیفیت معاملات تریدرهای روز ممکن است با گسترش پیشنهاد قیمت ، کمیسیون معاملات و همچنین هزینه های مربوط به اخبار و نرم افزارهای تحلیلی تحت تاثیر قرار گیرد . تجارت روزانه موفق به دانش و تجربه گسترده ای نیاز دارد . معامله گران روز روش های مختلفی را برای تصمیم گیری در مورد معاملات استفاده می کنند ، برخی از معامله گران از مدل های  رایانه ای استفاده می کنند که از آنالیز فنی برای محاسبه احتمالات استفاده می کند ، در حالی که برخی دیگر با استفاده از غریزه خود تجارت می کنند .

معامله گر روزانه در درجه اول نگران عملکرد قیمت سهام است ، این برخلاف سرمایه گذاران طولانی مدت است که از داده های اساسی برای تجزیه و تحلیل پتانسیل رشد بلند مدت یک شرکت برای تصمیم گیری در مورد خرید ، فروش یا نگهداری سهام خود استفاده می کنند.

نوسانات قیمت و میانگین حجم متوسط برای یک معامله گر روز بسیار مهم است . حاشیه امنیت معاملات باید در حیطه کاری معامله گر روز باشد تا توانایی کسب سود را داشته باشد . حجم و نقدینگی نیز بسیار مهم است زیرا ورود و خروج سریع از معاملات برای جذب سودهای کوچک در هر تجارت بسیار ضروری است . سهام های رایج و اوراق بهادار با محدوده روزانه و یا حجم روزانه سبک ، بر خلاف کریپتوکارنسی ها ، مورد علاقه معامله گران روز نیستند .

تکنیک های معامله گر روزانه

معامله گران روز درگیر حوادثی هستند که باعث  حرکات کوتاه مدت بازار باشد . تجارت بر اساس اخبار یک تکنیک محبوب است . اعلامیه های برنامه ریزی شده مانند آمار اقتصادی ، درآمد شرکت ها یا نرخ بهره منوط به انتظارات بازار و روانشناسی بازار است . بازارها هنگامی واکنش نشان می دهند که این انتظارات برآورده نشود و یا بیش از پیش بینی برآورده شود ، که در این صورت معمولاً با حرکات ناگهانی و چشمگیر ، تریدرهای روز را به سمت خود می کشانند .

یکی دیگر از روشهای معاملاتی تحت عنوان استفاده از شکاف در باز شناخته می شود یعنی هنگامی که قیمت آغازین امروز با فاصله از قیمت پایانی دیروز شروع می شود . در روزهایی که هیچ خبری نیست و یا هیچ فاصله ای بین قیمت آغازین امروز و پایانی دیروز وجود ندارد ، در اوایل صبح ، معامله گران روز نظر خود را در مورد جهت کلی بازار مشخص می کنند .

بیشتر معامله گران روز ، روزانه دو تا پنج ساعت کار می کنند . آنها غالباً قبل از شروع ترید اصلی و ترید شبیه سازی شده را برای چندین ماه انجام می دهند . آنها موفقیت ها و شکست های خود را در مقابل بازار پیگیری می کنند ، و هدف آنها یادگیری از تجربه ها است .

مزایا و معایب تجارت روزانه

مهمترین فایده تجارت روزانه این است که موقعیت ها تحت تأثیر اخبار منفی لحظه ای نیستند که می توانند بر قیمت سهام ها از نظر مادی تأثیر بگذارند . این خبرها شامل گزارش های مهم اقتصادی و همچنین به روزرسانی ها و کاهش قیمت های کارگزاری است که یا قبل از باز شدن بازار یا بعد از بسته شدن بازار اتفاق می افتد .

تجارت بصورت روزانه چندین مزیت مهم دیگر را ارائه می دهد . یکی از مزایای این نوع ترید استفاده از دستورات استاپ لاس برای جلوگیری از ضرر بیشتر است . همچنین تجارت روزانه فرصت های یادگیری بیشتری را نیز به معامله گران می دهد.

جنبه های مثبت

۱- معاملات معمولاً در پایان هر روز بسته می شوند و تحت تاثیر اخبار لحظه ای یا نوسانات در ساعات خارج از تایم کاری نیستند .

۲- دستورات توقف ضرر (استاپ لاس) می توانند از معاملات در برابر تحرکات شدید قیمت محافظت کنند .

۳- معامله گران عادی به افزایش اهرم و کمیسیون های پایین تر دسترسی دارند.

۴- در این روش تعداد معاملات زیاد است و معاملات بیشتر باعث افزایش تجربه یادگیری می شود .

جنبه های منفی

۱- معاملات مکرر مستلزم پرداخت کارمزدهای زیاد است .

۲- ممکن است زمان کافی برای رسیدن به سود در طول روز وجود نداشته باشد .

ضررها می توانند به سرعت افزایش پیدا کنند ، به خصوص اگر از معاملات مارجین برای تأمین اعتبار خرید استفاده شود .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.