نزول بیت کوین به کانال ۷۸۰۰ دلار بعد از عقب نشینی ترامپ از جنگ احتمالی با ایران

طی چند ساعت گذشته ، قیمت بیت کوین (BTC) از ۸،۳۰۰ دلار شروع به ریزش کرد زیرا دونالد ترامپ  رئیس جمهور ایالات متحده اظهار داشت که به دنبال اقدام نظامی برای پاسخ دادن به حملات موشکی ایران نیست .

اصلاح ۴٫۸۲% نشان می دهد دلالانی که به دنبال افزایش قیمت بیت کوین در پی افزایش شانس جنگ با ایران بودند پس از منتفی شدن احتمال جنگ ، پیشنهادهای خود را پس گرفتند زیرا بیت کوین در تلاش برای نگه داشتن ۸،۳۰۰ دلار بودکه ناگهان با یک ریزش مواجه شد .

همچنین لازم به ذکر است که از تاریخ ۶ ژانویه قیمت بیت کوین بیش از ۱۵ درصد افزایش داشته است یعنی چیزی حدود ۱۱۰۰ دلارسود برای تریدرهایی که در بازه کوتاه مدت ترید می کنند .

با توجه به تحلیل پرایس اکشن بیت کوین ، چند فاکتور باید در نظر گرفته شود ، ترید ها امیدوار بودند که محدوده قیمتی ۸۳۰۰ که قبلا یک مقاومت قوی بود تبدیل به یک سطح حمایتی شود واضح که این قیمت می تواند بازه قیمتی مورد بحث تریدر ها  باشد ، نقطه ای که ماه ها منطقه اصلی مقاومت بوده است.

زمانی که سطح حمایتی ۸۳۰۰ دلار شکست کاربران چشم به سطح حمایتی ۸۱۳۰ دلار که با DMA  ۲۰۰ روزه و حجم بالا در اندیکاتور VPVR  حمایت میشد دوختند .

در زمان نگارش این مقاله ، قیمت بیت کوین در تلاش برای نزدیک شدن  به ۸۰۰۰ دلار است و گاوها در تلاشند تا DMA 200 روزه را نگه دارند . گذشته از واکنش بازار نسبت به تصمیم ترامپ در مورد ایران ، این روند صعودی قیمت که وارد محدوده اشباع خرید در اندیکاتور (شاخص نسبی قدرت نسبی (RSI) ) در نمودار ۶ ساعته شده است ، باید پایان میپذیرفت .

در حال حاضر ، اگر محدوده مقاومت ۸،۰۰۰ دلار شکسته شود ، تریدرها ممکن است منطقه ۷،۸۵۰ تا ۷،۵۵۰ دلار را هدف قرار دهند ، یعنی همان مناطق اصلاحی ۵۰٪ تا ۶۱٫۸٪ فیبوناچی .

افزایش اخیر  قیمت تا ۸۴۷۸ دلار باعث شده که قیمت بیت کوین به باند بالایی بولینگر باند صعود کند و به همین خاطر محتمل است که قیمت روند نزولی را در پیش بگیرد تا به باند وسط برگردد و حتی به زیر آن نیز سقوط کند ، که باعث ادامه کاهش قیمت به سمت باند پایینتر می شود ، و یا این که قیمت در طول MA تثبیت می شود تا قدرت لازم برای ادامه روند صعودی را به دست آورد .

در حال حاظر بازه زمانی ۱ و ۴ ساعته قیمت بیت کوین را بالاتر از MA 50 روزه نشان می دهد و این برای بیت کوین بسیار مهم است که محدوده ۸۱۱۶ دلار را مجدد پس بگیرد .

 نزدیکی ۴ ساعته بالای این نقطه علامت دلگرم کننده ای خواهد بود و همچنین می تواند تغییر گاوها را تقویت کند و به دنبال دستیابی به قیمت دیگری با ۳۸۰۰ دلار باشد . بسته شدن نمودار ۴ ساعته بیت کوین بالای این نقطه باعث دلگرمی تریدها خواهد بود .

با تثبیت شدن دامیننس بیت کوین در محدوده ۶۹٫۱% حجم کلی بازار سرمایه کریپتوکارنسی به ۲۱۴ میلیارد دلار برگشت و بعد از سخنرانی ترامپ قیمت نفت نیز کاهش یافت به طوری که نفت خام برنت دریای شمال از سقف خود یعنی ۷۱٫۷۵ دلار ۳٫۷% کاهش پیدا کرد

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.