هدایت سرمایه خروجی از بازار طلا ، به سمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال

هدایت سرمایه خروجی از بازار طلا ، به سمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال

به گفته متخصصان یکی از دلایل احتمالی افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین ، خروج گسترده سرمایه گذاران از بازار سنتی طلا و ورود آنان به بازار ارزهای دیجیتال بوده است .

طی هفته گذشته بازار طلا با افت ۴٫۶۲ درصدی روبرو شد و به ۱۸۵۷ دلار رسید . قبلا طلا و بیت کوین تقریبا به طور هماهنگ با یکدیگر در حال حرکت بوده اند ، اما در حالی که در چند روز اخیر طلا با کاهش ارزش مواجه شده ، اما بیت کوین توانسته خود را در مدت کوتاهی با بیش از ۴۰ درصد رشد خود را به محدوده ۴۲ هزار دلار برساند .

برخی صاحب نظران معتقدند که حتی افت قبلی طلا نیز مربوط به تمایل سرمایه گذاران برای خروج از آن بازار و خرید بیت کوین بوده است . رقابت طلا (Gold) و بیت کوین (BTC) از مدت ها پیش آغاز شده و برخی حتی عقیده دارند که بیت کوین توانایی پایان دادن به سلطه بی چون و چرای طلا به عنوان یک بازار سودآور و پناهگاه امن را خاتمه دهد .

این حرکات می تواند نشانه تثبیت وضعیت بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی قانونی باشد . مدتهاست که طلا و بیت کوین به هم وابسطه اند زیرا هر دو راهی برای محافظت از ثروت در برابر تورم و عدم اطمینان اقتصاد کلان تلقی می شود . جمعه ی گذشته برای اولین بار ارزش یک واحد بیت کوین از ۲۰ اونس طلا عبور کرد .

برخی معتقدند که بیت کوین به دلیل ریسک تورم زایی و فراز و نشیب زیادی که دارد قابل مقایسه با طلا نبوده و این شمش با ارزش را برای سرمایه گذاری برتر از ارزهای دیجیتال می دانند . این گروه معتقدند هر چه دلار آمریکا تضعیف شود ، فدرال رزرو مجبور به تزریق بیشتر پول برای تقویت آن می شود که در نهایت منجر به تورم می شود و خطر واقعی را تورم می نامند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.