همزمان با تلاش بیت کوین برای 36 هزار دلاری شدن ، نرخ هش شبکه بیت کوین رکورد زد

همزمان با تلاش بیت کوین برای ۳۶ هزار دلاری شدن ، نرخ هش شبکه بیت کوین رکورد زد

با بالا رفتن ارزش بیت کوین ، تنها قیمت این ارز دیجیتال نیست که هر روز رکورد جدیدی را به ثبت می رساند ، بلکه همزمان با نزدیک شدن قیمت BTC به سقف ۳۶ هزار دلار ، نرخ هش شبکه این کریپتو نیز سقف جدیدی را به ثبت رسانده است .

بر اساس اطلاعات منشتر شده از وبسایت Blockchain.com ، میانگین هفت روزه هش ریت بیت کوین در حال حاضر در حدود ۱۴۸ اگزاهش بر ثانیه(EH/s) می باشد . این رقم نشان دهنده میزان توان محاسباتی است که توسط ماینرها برای تأمین امنیت شبکه در هر ثانیه ایجاد می شود .

همزمان با تلاش بیت کوین برای 36 هزار دلاری شدن ، نرخ هش شبکه بیت کوین رکورد زد

حساب رسمی سایت Glassnode در توییتی اظهار داشت که رکورد قبلی هش ریت بیت کوین مربوط به دسامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۳۶ اگزاهش بر ثانیه(EH/s) بوده است .

رشد نرخ هش فعلی مطابق با روند مشاهده شده از ابتدای نوامبر ۲۰۲۰ است که همزمان با آغاز موج صعودی بیت کوین است . در آن زمان شبکه در حال بازیابی خود از ریزش شدید هش ریتی بود که به دلیل مهاجرت فصلی استخراج کنندگان چینی شکل گرفته بود . بر اساس آمار ارقام منتشر شده از طرف Blockchain.com ، قبل از این افت ، میانگین نرخ هش هفت روزه شبکه بیت کوین چیزی در حدود ۱۴۶ اگزاهش بر ثانیه(EH/s) بوده است .

افزایش نرخ هش شبکه بیت کوین تنها یکی از نتایج صعود اخیر بیت کوین است . شاخص های بنیادی دیگری نیز مانند افزایش کاربران و همچنین افزایش فعالیت در شبکه نیز از تاثیرات صعود اخیر این ارز دیجیتال می باشند .

بیت کوین از اوایل ماه اکتبر میلادی یعنی زمانی که در محدوده‌ی ۱۰ هزار دلار بود ، روند صعودی خود را شروع کرده و هر روز در حال ثبت یک سقف قیمتی جدید (ATH) می باشد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.