همه چیز در رابطه با هالوینگ 2020 بیت کوین
برچسب , , , , , , , , , , , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:29 - فوریه - 2020

همه چیز درباره‌ی هاوینگ ۲۰۲۰ بیت کوین

در این مقاله قصد داریم تا به تمامی سوال های شما در خصوص هاوینگ پیش روی بیت کوین (۲۰۲۰) پاسخ دهیم ، با ایران بیت همراه باشید .

هاوینگ بیت کوین چیست ؟

هاوینگ بیت کوین (هالوین) رویدادی است که منجر به نصف شدن پاداش استخراج بلاک های جدید بیت کوین می شود . به این معنی که استخراج کنندگان ۵۰ درصد کمتر بیت کوین برای تایید تراکنش ها دریافت می کنند . هاوینگ بیت کوین طوری برنامه ریزی شده است که هر ۲۱۰ هزار بلاک یا به طور تقریبی هر ۴ سال یکبار اتفاق بیافتد تا زمانی که تمام ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شود .

نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین ، برای تریدر ها نیز موضوع مهمی محسوب می شود زیرا با کاهش تولید بیت کوین های جدید ، ارز این ارز دیجیتال بالاتر خواهد رفت .

هاوینگ بعدی بیت کوین (۲۰۲۰) دقیقا چه زمانی اتفاق خواهد افتاد ؟

هاوینگ ۲۰۲۰ بیت کوین انتظار می رود تا در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ یعنی زمانی که تعداد بلاک های استخراج شده به عدد ۶۳۰ هزار بلاک برسد ، انجام شود . در نتیجه ی این هاوینگ ، پاداش بلاک ها از ۱۲٫۵ به ۶٫۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت . تاریخ ذکر شده در بالا تقریبی می باشد و تاریخ دقیق آن مشخص نمی باشد زیرا زمانی که برای تولید بلاک ها طول می کشد متغیر می باشد ، با این حال شبکه بیت کوین همیشه در تلاش است تا طوری تنظیم شود که هر بلاک جدید در مدت زمان ده دقیقه ایجاد شود .

در پایین برنامه ی زمانی هاوینگ بیت کوین را مشاهده می کنید :

همه چیز در رابطه با هالوینگ 2020 بیت کوین

 

توجه داشته باشید که این لیست کامل نمی باشد ، استخراج بیت کوین به طور تقریبی تا سال ۲۱۴۰ طول خواهد کشید و هر ۲۱۰ هزار بلاک شاهد یک هاوینگ خواهد بود ، تا زمانی که تمام ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شود .

سوال مهم اینجاست زمانی که تمامی ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج شوند ، چه بر سر بیت کوین خواهد آمد ؟ در مقاله ای جدا این موضوع را توضیح دادیم .

آخرین باری که پاداش استخراج بیت کوین نصف شد ، چه اتفاقی افتاد ؟

آخرین بار در تاریخ ۱۹ تیر ۱۳۹۵ این اتفاق افتاد که منجر به نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین از ۲۵ به ۱۲٫۵ بیت کوین شد . قیمت بیت کوین از ۵۷۶ دلار (یک ماه قبل از هاوینگ) به ۶۵۰ دلار در زمان انجام هاوینگ ، افزایش یافت . مدت زیادی طول نکشید تا این هاوینگ تاثیر خود را بگذارد و یکسال بعد قیمت بیت کوین به بیش از ۲۵۲۶ دلار رسید .

تقریبا بعد از تمامی هاوینگ ها شاهد همچین افزایش قیمتی از بیت کوین بوده ایم . بعد از اولین هاوینگ نیز در سال ۲۰۱۲ یعنی زمانی که پاداش استخراج از ۵۰ بیت کوین به ۲۵ بیت کوین رسید ، قیمت بیت کوین در کمتر از یک ماه از ۱۱ به ۱۲ دلار و در کمتر از یک سال آینده به ۱۰۳۸ دلار در سال ۲۰۱۳ رسید .

 

همه چیز در رابطه با هالوینگ 2020 بیت کوین 

هاوینگ بیت کوین چگونه روی قیمت این ارز دیجیتال تاثیر خواهد گذاشت ؟

از آن جایی که تیم ایران بیت هیچ گونه هشت پا و یا گوی بلورین پیشگویی در اختیار ندارد ، به طور قطع نمی توان گفت که پس از این هاوینگ چه خواهد شد ولی اکثر تحلیلگران بر این باورند که قیمت این ارز دیجیتال پس از هاوینگ از الگوی دفعات قبلی پیروی خواهد کرد و در کمتر از یک سال پس از هاوینگ ۲۰۲۰ افزایش قیمت شدیدی را تجربه خواهد کرد .

البته باید توجه داشت که نه فقط برای بیت کوین ، بلکه برای تمام سهم های جهان ، اولین فاکتور تعیین کننده میزان تقاضا می باشد . ولی با توجه به افزایش روزافزون محبوبیت ارزهای دیجیتال در سرتاسر جهان ، می توان انتظار داشت که تقاضا برای بیت کوین و سایر ارزها زیاد و در نتیجه قیمت آن ها افزایش یابد .

هاوینگ بیت کوین چطور انجام می شود ؟

هاوینگ بیت کوین بخاطر نرم افزار شبکه اصلی بلاکچین انجام می شود . این نرم افزار نرخ تولید بلاک های جدید را محاسبه می کند . این نرم افزار به قدرت محاسباتی زیادی برای کامپیوتر های شبکه نیاز دارد که آن ها بتوانند طی فرآیندی به نام ماینینگ تراکنش های بیت کوین را تایید کنند و بیت کوین به عنوان جایزه دریافت کنند .

بعد از هاوینگ بیت کوین ، چه بر سر استخراج کنندگان می آید ؟

بعد از نصف شدن پاداش بیت کوین ، بعضی از استخراج کنندگان ممکن است یک سری محاسبات انجام داده و به این نتیجه برسند که دیگر استخراج برای آن ها صرفه ی اقتصادی ندارد و از این چرخه خارج شود . بعضی نیز ممکن است تا دستگاه های خود را بروز کرده و با قدرت بیشتری ادامه دهند .

چرا پاداش استخراج بیت کوین نصف می شود ؟

پاداش بیت کوین بخاطر طراحی نرم افزار آن هر ۲۱۰ هزار بلاک باید نصف شود . در حالی که فرد سازنده ی بیت کوین معروف به  “ساتوشی ناکوموتو” دلایل دقیقی را برای این موضوع معرفی نکرده است اما یک سری تحلیلگران بر این عقیده اند که سیستم طوری طراحی شده است که در ابتدا با پاداش استخراج زیاد ، توجه همگان را به خود جلب کند و سپس با گذشت زمان این تعداد کاهش یافته تا هم ارزش بیت کوین بیشتر شود و هم ماندگاری آن طولانی تر . یکی دیگر از دلایل وجود هاوینگ برای بیت کوین و محدود بودن آن به تعداد ۲۱ میلیون عدد می تواند ترغیب کاربران به نگهداری از آن باشد تا خرج کردن آن .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.