هکرها اطلاعات رمزنگاری شده ی 5 موسسه حقوقی ایالات متحده را به سرقت برده و در ازای آن ها درخواست ارسال ارز دیجیتال کردند
نظر: 0 0 تاریخ نوشته:4 - فوریه - 2020

هکرها اطلاعات رمزنگاری شده ی ۵ موسسه حقوقی ایالات متحده را به سرقت برده و در ازای آن ها درخواست ارسال ارز دیجیتال کردند

هکرها پنج شرکت حقوقی ایالات متحده را هک کرده و درخواست دو باج هر کدام به ارزش ۱۰۰ بیت کوین ( حدود ۹۳۳۰۰۰ دلار در زمان نگارش این مقاله ) از هر شرکت شدند ، یکی برای بازگرداندن اطلاعات سرقت شده و دیگری برای حذف نسخه ی موجود در نزد هکرها به جای فروش آن .

بر اساس اطلاعات واصله این گروه هکر که (Maze) نام دارند ، قبلا انتشار بخشی از داده های سرقت شده از شرکت فوق را آغاز کرده اند .

هکرها داده ها را در دو وب سایت منتشر کرده اند که ایران بیت برای حفظ اطلاعات آن ها ، از انتشار این داده ها معذور است . گروه Maze ابتدا نام شرکت های هک شده را در وب سایت خود نامگذاری می کند و تهدید میکند که در صورت عدم پرداخت پول درخواستی ، بخش کوچکی از داده های سرقت شده را به عنوان اثبات مالکیت آن ها منتشر می کند و به مرور زمان نیز بخش های حساس آن را منتشر می کند . زمانی که یک شرکت مبلغ مورد نظر را پرداخت میکند ، اطلاعات و نام آن شرکت را از سایت های ذکر شده حذف می کنند .

این گروه همچنین داده هایی را در انجمن هکرهای روسی منتشر کرده است با این یادداشت که از این اطلاعات به هر روش نامعقول که می خواهید استفاده کنید .

به اعتقاد مسئولین امنیتی ، هکرها هیچ گاه اطلاعاتی را که می توانند بعد از دریافت باج ، افشا کنند را پاک نمی کنند .

گروه های هکری با انتشار اطلاعات ، قربانیان حملات خود را تهدید و مجبور به پرداخت پول مورد درخواست آن ها میکنند ، این گرو ها اغلب اطلاعات مربوط به موسسات حقوقی ، شرکت های حسابداری ، شرکت های آزمایشگاهی و دیگر موسساتی که با پول سر و کار دارند را دزدیده و درخواست باج می کنند .

تاثیرات باج افزارها بر درک مردم از ارزهای دیجیتال

از آن جا که گروه های اخاذی باج افزارها ، اقدام به سرقت داده های حساس می کنند ، موجب شکل گیری اقدامات و محدودیت های قانونی جدیدی برای گروه های میزبان وب و صرافی ها و مبادلات ارزی می شوند که باعث می شود تا رمزنگاری و ارزهای دیجیتال در تفکر عمومی بد جلوه کند .

حملات اخاذی ، همانطور که در بالا نیز توضیح داده شد به طور فزاینده ای رو به افزایش است ، آژانس همکاری های اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۹ گزارشی را منتشر کرد و به برسی این موضوعات پرداخت .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.