پاداش بلاک بیت کوین

پاداش بلاک چیست ؟

پاداش بلاک بیت کوین به بیت کوین های جدیدی گفته می شود که توسط ماینر های واجد شرایط رمز نگاری در شبکه بلاک چین ، برای ماین موفقیت آمیز هر بلاک جدید اعطا می شود .

به عبارت دیگر پاداش بلاک تعداد بیت کوین هایی است که با ماین موفقیت آمیز هر بلاک  به شما پرداخت می شود .

میزان پاداش بلاک ها هر ۲۱۰ هزار بلاک یا به طور تقریبی هر ۴ سال یک بار نصف می شود  ، پیش بینی می شود این مقدار در حدود سال ۲۱۴۰ به صفر برسد .

مفهوم پاداش بلاک

 هر بلاک بیت کوین حدود ۱ مگابایت اندازه دارد و برای ذخیره اطلاعات تراکنش بیت کوین استفاده می شود. به عنوان مثال ، وقتی فرد A به فرد B بیت کوین ارسال می کند ، این اطلاعات تراکنش در یک بلاک ذخیره می شود.

ماینر هایی که از سیستم ها برای یافتن بلاک های جدید استفاده می کنند برای تلاشهای خود از طریق پاداش بلاک ، پاداش می گیرند . سایر ارزهای رمزنگاری یک مکانیزم مشابه برای پاداش ماینر ها برای بلاک مربوط به بلاک چین خود دارند .

در آغاز ، هر پاداش بلاک بیت کوین ، ۵۰ بیت کوین ارزش داشت . پاداش بلاک پس از کشف هر ۲۱۰،۰۰۰ بلاک نصف می شود که برای تکمیل پروسه ی آن ، حدود چهار سال طول می کشد . از فوریه سال ۲۰۱۶ ، هر پاداش بلک به ارزش ۱۲٫۵ بیت کوین کاهش یافت .

با استفاده از اصل اقتصاد استاندارد رمزنگاری ، با کاهش بیت کوین هایی که به عنوان پاداش بلاک اعطا می شود ، بیت کوین های جدید کمتری با گذشت زمان در دسترس خواهند بود و این باعث می شود قیمت بیت کوین بالا نگه داشته شود . پس از ۶۴ بار نصف پاداش بلاک ، این عدد در نهایت صفر می شود و تمامی بیت کوین ها در آن زمان استخراج شده اند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.