چهار دلیل برای احتمال ادامه روند صعودی بیت کوین

چهار دلیل برای احتمال ادامه روند صعودی بیت کوین

بر اساس شاخص و نمودارهای مربوطه ، بیت کوین حتی پس از فروش شدیدی که در سطح ۱۸۵۰۰ دلار شاهد آن بودیم نیز همچنان روند صعودی را در پیش دارد .

پس از آنکه این ارز دیجیتال به طور ناگهانی از محدوده ۱۸۵۰۰ دلار به سطح ۱۷۲۰۰ دلار کاهش یافت ، برخی از معامله گران نظراتی مبنی بر نزولی شدن روند بیت کوین داشتند . اکنون با هم به بررسی دلایل ادامه این روند صعودی خواهیم پرداخت .

پس از اصلاح قیمتی که بیت کوین تجربه کرد ، همچنان شاهد نوسانات شدید این ارز هستیم که نشان از عدم اطمینان بازار دارد . اما عواملی که نشان می دهند که روند صعودی بیت کوین همچنان ادامه دارد ، عبارت است از : واکنش شدید بازار (نوسان های زیاد) ، حجم ورود سرمایه به بازار (وجود علاقه) ، عدم فروش بیت کوین توسط نهنگ ها و انعطاف پذیری بازار .

نهنگ ها بیت کوین های خود را نمی فروشند

علیرغم این که بیت کوین پس از حدود ۳ سال برای اولین بار است که محدوده ۱۸ هزار دلار را تست می کند و ممکن است که در عبور از این سطح ناکام باشد و قیمت مجددا به محدوده های پایین تر برگردد ، اما طبق اطلاعات موجود ، نهنگ ها بیت کوین های خود را نگه داشته اند .

چهار دلیل برای احتمال ادامه روند صعودی بیت کوین

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید نرخ نقد کنندگی نهنگ ها در صرافی ها (خط زرد رنگ) هنوز بسیار پایین بوده و این بدان معنیست که نباید انتظار دامپ شدید قیمت را داشته باشیم .

اگر فشار فروش ماینرها و نهنگ ها در کوتاه مدت کم باشد ، بیت کوین می تواند قدرت حرکت کافی برای شروع یک روند جدید را به دست آورد .

بیت کوین به سرعت خود را احیا می کند

طبق اطلاعات موسسه Whalemap که یک شرکت تحلیل بازار است و حرکات نهنگ ها را ردیابی می کند ، نهنگ ها اقدام به خریداری بیت کوین در طول ماه نوامبر کردند ، به همین دلیل این احتمال که بیت کوین از آن سطوح پایین تر برود بسیار ضعیف است .

 همانطور که در پاراگراف بالا هم اشاره کردیم ، نهنگ ها اقدام به خرید عمده بیت کوین در محدوده قیمتی ۱۶۴۰۰ دلار کرده اند ، پس تا زمانی که قیمت در بالای باشد ، می توانیم نسبت به ادامه روند صعودی خوش بین باشیم .

در تصویر زیر ، حباب ها قیمت هایی را نشان می دهند که نهنگ ها اقدام به خرید حجم زیادی بیت کوین کرده و در حال حاضر نگهداری می کنند . به بیان دیگر حباب ها به نوعی بیانگر سطوح مقاومتی هستند که بر اساس خرید های سنگین شکل گرفته اند . آخرین بار قیمت از محدوده ۱۵۷۶۰ دلار برگشت که از آن زمان شاهد ۱۵ درصد افزایش قیمت بوده ایم . آیا برگشت قیمت از حباب ۱۶۴۰۰ دلار نیز باعث ایجاد یک رالی دیگر خواهد شد ؟

چهار دلیل برای احتمال ادامه روند صعودی بیت کوین

واکنش سریع بازار بعد یک اصلاح قیمتی شدید

هر اصلاح قیمتی که در ۴۸ ساعت گذشته در بازار بیت کوین شکل گرفت ، با حجم بالای خریداران پاسخ داده شد . در تاریخ ۱۸ نوامبر ، بیت کوین پس از صعود به محدوده ۱۸۵۰۰ دلار ، با یک ریزش سنگین مواجه شد و تا محدوده ۱۷۲۰۰ دلار نیز سقوط کرد . اما به سرعت توانست خود را بهبود دهد و پس از آن در بیشتر مواقع قیمت را در بالای محدوده ی ۱۷۶۰۰ دلار مشاهده کردیم .

رشد سرمایه گذاران مشتاق به خرید

طبق اطلاعات به دست آمده ، علاقه سرمایه گذاران در بازار آتی بیت کوین بسیار مثبت و رو به افزایش است . این بدان معنیست که تعداد افرادی که قیمت های بالاتری را برای بیت کوین در آینده متصور هستند ، کم نیست .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.