نظر: 0 0 تاریخ نوشته:23 - ژانویه - 2020

کاهش قیمت بیت کوین به زیر کانال ۸۵۰۰ دلار

قیمت بیت کوین امروز ۲۳ ژانویه به کمتر از ۸۵۰۰ دلار رسید ، این ریزش قیمت به نوعی حکم تاییدی است به سناریوی ریزش قیمت که چند روز پیش در مقالات ایران بیت مطالعه کردید .

بازگشت قیمت به محدوده ۸۳۰۰ دلار

بر طبق آنالیز اطلاعات سایت های Coin360 و coinmarketcap در ۲۴ ساعت گذشته بیت کوین در پایین ترین قیمت خود به محدوده ی ۸۳۸۱ دلار نیز رسید و در زمان نگارش این مقاله قیمت این ارز ۸۳۶۳ دلار می باشد .

سطح قبلی قیمت دو با محدوده ی کف قیمتی در هفته جاری تطابق دارد و نشان دهنده ی کف قیمتی است که بیت کوین در تاریخ ۱۴ ژانویه معامله شده است .

در آن بازه ی زمانی ، در حالی که تحلیل گران احتمال بالا رفتن مجدد قیمت را در نظر داشتند ، تریدرها سقف قیمتی ۹۱۵۰ را مشاهده کردند و سپس شاهد ریزش قیمت بودند .

دلیل این امر وجود مقاومت میانگین حرکت (MA) 200 روزه قیمت بیت کوین بود .

در حال حاظر پیش بینی می شود بیت کوین در بازه ی کوتاه مدت نوسان کمی داشته باشد ، با این وجود اگر این ارز دیجیتال نشانه هایی از اشتیاق برای بالا رفتن از خود نشان دهد می توان نسبت به تست دوباره محدوده ۹۲۰۰ امیدوار بودیم ولی احتمال آن بسیار ضعیف است .

البته باید گفت که ورود به محدوده ۸۵۰۰ که قیمت در حال حاظر قرار دارد ، نشانه ی قوی و محکمی از نزولی شدن روند نمی باشد ، بیشتر انتظار می رود که قیمت مدتی در این محدوده متوقف شد و حرکت خاصی از خود نشان ندهد .

با توجه به مدل Stock-To-Flow ( نسبت بیت کوین های در چرخه و نسبت بیت کوین های جدیدی که وارد چرخه می شوند ) درمیابیم که قیمت باید در همین محدوده‌ی ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار باشد .

بیت کوین SV و Dash در صدر

تمامی آلت کوین ها  به همراه بیت کوین شاهد ریزش قیمت نسبتا شدیدی بودند ، ولی در بین تمامی این رمزارزها ، بیت کوین SV و Dash صدر جدول بیشترین افت قیمت را به خود اختصاص داده اند .

این دو آلت کوین در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۱۱٫۱% و ۶٫۱% از اوج قیمتی خود را اصلاح کردند ، اتریوم که دومین ارز بزرگ بازار می باشد نیز با اصلاح ۳٫۳ درصدی در محدوده ی ۱۶۴ دلار معامله می شود.

حجم کلی سرمایه بازار ارزهای دیجیتال نیز به ۲۳۵٫۴ میلیارد دلار رسیده که از این عدد ۶۶ درصد سهم بیت کوین می باشد .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.