کد تراکنش یا (TXID) چیست ؟
برچسب , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , نظر: 0 1 تاریخ نوشته:22 - دسامبر - 2020

کد تراکنش یا (TXID) چیست ؟

کد تراکنش یا Transaction Hash ID که به اختصار به آن TXID نیز گفته می شود ، کد پیگیری هر تراکنش در شبکه بلاکچین است .

اگر بخواهیم به زبان ساده بیان کنیم ، زمانی که شما مبلغی پول را در شبکه بانکی برای فرد دیگری انتقال می دهید ، یک کد پیگیری دریافت می کنید که در صورت عدم واریز پول به حساب گیرنده ، می توانید با این کد ، وجه خود را پیگیری کنید . TXID در واقع همان کد پیگیری در شبکه بلاکچین است .

با استفاده از TXID شما می توانید به اطلاعاتی نظیر نوع ارز مورد مبادله ، کیف پول مقصد ، کیف پول مبدا ، میزان ارز ارسال شده ، موفق یا ناموفق بودن تراکنش ، زمان انجام تراکنش و غیره دست یابید .

کاربران عزیز زمانی که قصد فروش ارز به ایران بیت را داشته باشند ، در آخرین مرحله قبل از صدور فاکتور نهایی می بایست کد تراکنش یا همان TXID را ظرف مدت ۱۰ دقیقه وارد کنند .

باید توجه داشت که TXID بلافاصله بعد از انجام تراکنش به کاربران ارائه نمی شود ، بلکه متوسط بین ۳۰ ثانیه تا ۵ دقیقه (در شرایط عادی) طول می کشد تا تراکنش در شبکه بلاکچین ثبت شده و شما قادر به مشاهده TXID باشید .

مشاهده TXID در اکثر پلتفرم هایی که از ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال پشتیبانی می کنند (مانند صرافی ها و انواع کیف پول ها) یکسان می باشد ، به این صورت که پس از انجام تراکنش باید کمی صبر کرده و به قسمت سوابق تراکنش های خود در برنامه مربوطه مراجعه کنید ، در صورتی که تراکنش در شبکه بلاکچین ثبت شده باشد ، قادر خواهید بود TXID تراکنش خود را مشاهده کنید ، در غیر این صورت باید کمی صبر کرده و مجددا به بخش فوق الذکر مراجعه کرده و کد تراکنش را کپی کرده و برای ایران بیت ارسال نمائید .

نکته : در صورتی که زمانسنج (زمان ۱۰ دقیقه) در حال اتمام بود و هنوز موفق به دریافت کد تراکنش خود نشده بودید ، می توانید آدرس کیف پول مربوط به همان ارز دیجیتال ارسالی را به همراه اسکرین شات از تراکنش خود در کادر مربوطه وارد کرده و برای ما ارسال کنید .

در ادامه به ذکر چند مثال از نحوه بدست آوردن TXID در صرافی ها و کیف پول های معتبر می پردازیم .

  • بدست آوردن TXID در صرافی بایننس (Binance)

در نسخه تحت وب ، پس از ورود به حساب کاربری ، از منوی Wallets وارد Spot Wallet شده و در صفحه ی جدید روی گزینه Transaction History کلیک می کنیم .

سپس در صفحه جدید تراکنش مورد نظر را پیدا کرده و TXID را کپی می کنیم .

 

کد تراکنش یا (TXID) چیست ؟

کد تراکنش یا (TXID) چیست ؟

کد تراکنش یا (TXID) چیست ؟در نسخه اندروید و IOS نیز روال کار به همین ترتیب می باشد .

  • بدست آوردن TXID در کیف پول تراست ولت (Trust Wallet)

در صفحه اصلی برنامه ، بر روی ارز مورد نظر کلیک می کنیم ، در صفحه جدید تمام تراکنش های ارسالی و دریافتی مربوط به آن ارز را مشاهده می کنیم .

سپس تراکنشی ارسالی که قصد دریافت کد تراکنش آن را داریم انتخاب کرده ، و در صفحه ی بعد بر روی More Details کلیک می کنیم .

در صفحه ی جدید ، کاراکترهایی که جلوی عبارت Hash نوشته شده اند ، همان TXID مربوط به تراکنش می باشد ، می توانید آن را کپی کرده و برای ما ارسال نمائید .

کد تراکنش یا (TXID) چیست ؟

کد تراکنش یا (TXID) چیست ؟

کد تراکنش یا (TXID) چیست ؟

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.