کره جنوبی به صرافی های ارز دیجیتال مجوز می دهد

کره جنوبی به صرافی های ارز دیجیتال مجوز می دهد

در ۵ مارس ، مجمع ملی کره جنوبی لایحه تجدید نظر در مورد گزارش و استفاده از اطلاعات ویژه معامله مالی را با تمرکز بر صدور مجوز برای صرافی های رمزنگاری تصویب کرد .

بر این اساس ، اپراتورهای ارزهای مجازی مانند صرافی های ارز دیجیتال می بایست پس از اخذ “حساب های تایید شده واقعی” از بانک های تجاری ، و شروع فعالیت خود ، گزارشات خود را به واحد اطلاعات مالی (FIU) تحت نظر کمیسیون خدمات مالی گزارش دهند . عدم گزارش عملکرد می تواند منجر به جریمه تا پنج سال زندان یا (۴۲۰۰۰ دلار) جریمه شود .

این لایحه که قرار است در مارس سال آینده به مرحله اجرا برسد ، خواستار تطبیق صرافی های موجود در کشور که در حال حاضر به صورت غیر قانونی در حال فعالیت هستند ، با قوانین جدید می باشد .

سرویس نظارت های مالی و سیستم ضد پولشویی کره جنوبی وظیفه ی نظارت مستقیم بر این نوع صرافی ها را از بعد از اجرای این قانون دارند . این لایحه اصلاح شده باعث تسریع در تهیه مقررات و قوانین فرعی مانند دامنه کاری صرافی های ارز دیجیتال و غیره می شود .

تا کنون فقط صرافی بزرگ رمزنگاری مانند Coinwon ، Upbit ، Bithumb و Korbit از حساب های بانکی واقعی و تایید شده استفاده کردند . طبق گزارشات ، بسیاری دیگر از صرافی ها از حساب های جعلی استفاده و از طریق آن ها پول سرمایه گذاران را دریافت و به آن ها خدمات ارائه می کنند .

با توجه به شرایط پیش آمده و تصویب این قانون ، قطعا شرایط و روال بانک ها برای صدور حساب هایی جهت استفاده در صرافی های ارز دیجیتال سخت تر خواهد شد . همچنین طبق این قانون تمامی صرافی های غیر قانونی باید برای کسب مجوز از نهاد های مجاز اقدام کنند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.