برچسب , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:16 - فوریه - 2020

کریگ رایت بیت کوین و بیت کوین کش را تهدید کرد

کریگ رایت ، کسی که ادعا می کند خالق بیت کوین یعنی همان ساتوشی ناکوموتوی معروف است ، بیت کوین (BTC) و بیت کوین کش (BCH) را تهدید کرد که دست از استفاده از بانک اطلاعاتی بیت کوین در جهت طرح دعاوی احتمالی بردارند . او ادعا می کند که شبکه ی هر دوی این ارز ها ممکن است قوانین را طبق EULA اصلی بیت کوین و گواهینامه MIT نقض کنند .

او همچنین در پستی که در بلاگ خود منتشر کرده است ، مدعی شده که قصد دارد کنترل آنچه که مالک آن است را امسال به دست بگیرد و حاظر است برای حقوق خود بجنگد .

ادعای اصلی کریگ رایت

رایت استدلال می کند که حقوق پایگاه داده توزیع شده بیت کوین توسط قانون کپی رایت ، طراحی و ثبت اختراعات ۱۹۸۸ (CDPA) و حق چاپ و حقوق در مقررات بانک اطلاعاتی ۱۹۹۷ تنظیم شده است ،  بنابراین باید آن را به عنوان دارایی شخصی در نظر گرفت .

رایت همچنین افزود :

“من به عنوان خالق بیت کوین ، از حق نسخه برداری برای هر نسخه از بانک اطلاعاتی ایجاد شده در جنسیس در ژانویه ۲۰۰۹ استفاده می کنم . من ادعای مالکیت نمی کنم بلکه مجوز آن را می دهم و از قبل درگیر این پروسه شده ام . “

از سال ۲۰۱۸ کریگ رایت متهم به کلاهبرداری ۱ میلیون بیت کوین پس از مرگ همکار فقید خود در سال ۲۰۱۳ ، دیو کلیمان شده است .

دادگاه جدید تا تاریخ ۱۷ آوریل به تعویق افتاده است ، و جلسه دادگاه تا ژوئیه ۲۰۲۰ برگزار نمی شود . اما به هر حال ، مدت طولانی طول نمی کشد که صحت یا کذب این ادعا که آیا کریگ رایت همان ساتوشی ناکومتو است یا خیر ثابت شود .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.