برچسب , , , , نظر: 0 0 تاریخ نوشته:15 - ژانویه - 2020

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالت متحده (SEC) به سرمایه گذاران در خصوص ( IEO ) هشدار داد

دایره ی سرمایه گذاری و آموزش کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) امروز طی هشداری از شهروندان خواست که نسبت به عرضه اولیه صرافی (IEO) احتیاط کنند.

سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در بیانیه ای در تاریخ ۱۴ ژانویه در وب سایت خود گفت : 

برای سرمایه گذاری در  IEO  محتاط باشید ، کلاهبرداران جدید در حوزه مالی و اعتباری ، مانند موارد مرتبط به ارز های دیجیتال ادعا می کنند که IEO ها مورد آزمایش قرار گرفته اند و با ادعا های دروغین مثل بازدهی بسیار بالا ، سرمایه گذاران را فریب می دهند . با توجه به توضیحات بالا IEO می تواند قوانین اوراق بهادار فدرال  نقض کند .

IEO ها فراگیر شدند

همانند عرضه اولیه کوین (ICO) که در سال ۲۰۱۷ با استقبال گسترده ای مواجه شد ، IEO ها نیز در سال ۲۰۱۹ با استقبال زیادی مواجه شدند و به عنوان یک پروژه ، از پلتفرم صرافی های ارز دیجیتال برای عرضه توکن های خود بطور مستقیم استفاده کردند .

پلتفرم مربوط به عرضه ی اولیه سکه ی بایننس که تحت عنوان بایننس لانچ پد ( Binance LunchPad ) شناخته می شود میزبان تعداد زیادی پروژه IEO در اوایل سال ۲۰۱۹ بود .کوین تلگراف در سال ۲۰۱۹ گزارش داد ، وبسایت Fetch.Ai در زمان عرضه توکن ( FET ) در مدت یک دقیقه از زمان شروع  IEO خود در پلتفرم بایننس ۶ میلیون دلار سود کرد.

سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) دچار مشکل شد

پس از محبوبیت شدید در سال ۲۰۱۷ ، ICO ها در اواخر سال ۲۰۱۸ با مخالفت سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مواجه شدند و این کمسیون با این روش جدید سود آوری مخالفت کرد .

آژانس های دولتی در طی دو سال گذشته چندین ICO را به دلیل ارایه اوراق بهادر غیر قانونی اعمال مجازات کرده اند .

با توجه به خبر امروز  سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ، شواهد نشان می دهد که سازمان تنظیم مقررات در حال انجام بازرسی از IEO ها است و ظاهرا IEO ها با توجه به نوع اوراق بهادری که می خواهند عرضه کنند ممکن است نیاز به ثبت نام در سازمان تنظیم مقررات نداشته باشند .

علاوه بر این ، این کمیسیون اظهار داشت که IEO باید طبق قوانین اوراق بهادار فدرال باشد .

همچنین صرافی که میزبانی یک IEO را بر عهده دارد نیز باید فرم ها و تعهد نامه های زیادی را پر کند و تحت قوانین سازمان بورس و اوراق بهادر این کار را انجام دهد .

سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اظهار داشت : اگرIEO و شرکای آن ، شامل پلتفرم آنلاین معاملاتی و غیره ، قوانین مربوط به اواراق بهادار را رعایت نکنند سرمایه گذاری در آن ها مخاطره آمیز خواهد بود .

دایره امنیت و سرمایه گذاری سازمان بورس و اوراق بهادر ایالات متحده از سرمایه گذاران بالقوه خواست که نسبت به IEO ها ، سیستم عامل ها و صرافی های مربوطه در مورد ثبت نام ها و مصوبات گمراه کننده احتیاط کنند . SEC تاکید کرد : “هیچ چیزی به عنوان IEO  درمصوبات سازمان بورس و اوراق بهادار ایالات متحده وجود ندارد.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.