کوین بیس : بیت کوین در حال تبدیل شدن به طلای دنیای دیجیتال

کوین بیس : بیت کوین در حال تبدیل شدن به طلای دنیای دیجیتال

با نزدیک تر شدن به هالوینگ بیت کوین در ماه می ، صرافی Coinbase مقاله ای مبنی بر “بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال” را منتشر کرد . این صرافی در توئیتی در ۷ فوریه دلایل خود از جمله نزدیک شدن به هالوینگ بیت کوین و غیره را به عنوان دلایل این ادعا مطرح کرد .

کمبود باعث ایجاد ارزش می شود

از سال ۱۹۷۱ یعنی زمانی که پول ها دیگر ه پشتوانه ی طلا چاپ نشدند و جای خود را به پول های فیات دادند ، ارزش دلار در مقابل ارزش طلا بیش از ۴۰۰۰٪ کاهش یافته است . طلا به دلیل کمبود نسبی و دشواری در دستیابی به آن نسبت به فلزات مشابه مانند مس از ارزش بیشتری برخوردار است .

بیت کوین به گونه ای طراحی شده است که مانند طلا کمیاب باشد و این از طریق سختی مصنوعی ایجاد شده در فرایند استخراج حاصل می شود . هرچند بیت کوین یک برتری نیز نسبت به طلا دارد و آن قابلیت رهگیری از طریق کانال های ارتباطی است .

این صرافی در ادامه ی اطلاعیه‌ی خود افرود :

بیت کوین با هزاران مزیت مانند فن آوری ساخت ، امنیت ، مقیاس پذیری در جهت سرعت بخشیدن به توسعه بازار جهانی ، مجموعه ای از ارزش ها است که می تواند در عصر دیجیتال امروز با طلا رقابت کند .

هالویین باعث کمیاب شدن می شود

عرضه بیت کوین با طراحی محدود انجام شده است  و هر بار که ماینرها بلاک های جدیدی را استخراج می کنند ، قیمتی از آن بلاک ها به عنوان پاداش به استخراج کنندگان جایزه داده می شود . در ابتدا پاداش هر بلاک ۵۰ بیت کوین بود اما الان و بعد از گذشت چندین هالوینگ ، این عدد به ۱۲٫۵ رسیده که در کمتر از ۱۰۰ از از زمان نگارش این مقاله ، این عدد نصف می شود .

پس از هالوینگ بیت کوین در ماه می ۲۰۲۰ ، پاداش استخراج برای هر قطعه جدید که تقریباً در هر ده دقیقه استخراج می شود ، به ۶٫۲۵ BTC کاهش می یابد .

نمودار Stock-to-flow (S2F) معیاری برای نرخ عرضه بیت کوین های جدید نسبت به کل بیت کوین های موجود است و پس از نصف شدن ، نمودار S2F بیت کوین با سطح طلا برابر می شود و پیش بینی می شود بیت کوین نیز روند طلا را در پیش بگیرد.

کوین بیس : بیت کوین در حال تبدیل شدن به طلای دنیای دیجیتال

بدون تقاضا هیچ ارزشی وجود نخواهد داشت

نمودارS2F پیش بینی می کند در صورت عدم وجود تقاضا ، قیمت با شکست مواجه خواهد شد ، و و این قضیه برای پول فیات نیز صدق می کند . با افزایش عرضه توسط بانک های مرکزی ، اقتصاد رونق پیدا می کند ، با این حال ، اگر عرضه پول تقاضا را تحت الشعاع قرار دهد ، ممکن است حوادث غیر قابل پیش بینی رخ دهد .

براساس شاخص عدم قطعیت سیاست جهانی اقتصاد ، چنین رویدادهایی باعث افزایش تقاضای برای سرمایه گذاری های امن مانند طلا و بیت کوین می شود .

به گفته کوین بیس ، به دلیل پیشرفت های بی شمار فناوری بیت کوین و سرعت بخشیدن به توسعه اقتصاد ، رفته رفته می توان بیت کوین را به عنوان طلای دیجیتال در نظر گرفت .

با توجه به گزارش ها ، کارمندان ارشد  صرافی کوین بیس و شرکت ریپل اخیرا کارگروهی برای مشاوره به قانون گزاران ایالت متحده در مورد ساسیت های تشویق نوآوری ها در حوزه ارز های دیجیتال تشکیل دادند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.