کیف پول بیت کوین چیست ؟

کیف پول بیت کوین چیست ؟

کیف پول بیت کوین یک برنامه نرم افزاری است که بیت کوین در آن ذخیره می شوند ، از نظر فنی دقیقا بیت کوین ها در هیچ جایی ذخیره نمی شوند بلکه یک کلید خصوصی  برای  هر آدرس بیت کوین وجود دارد و در واقع این کلید خصوصی در کیف پول شخصی ذخیره می شوند . به بیان دیگر کیف پول های بیت کوین ، ارسال و دریافت این ارز را تسهیل می کنند . کیف پول های بیت کوین به چهار شکل مختلف عرضه می شوند : ، دسکتاپ ، موبایل ، وب و سخت افزار

مفهوم کیف پول های بیت کوین

از کیف پول بیت کوین به عنوان کیف پول دیجیتالی نیز یاد میشود . ایجاد چنین کیف پولی ، گامی مهم در روند به دست آوردن بیت کوین است . دقیقا همانطور که بیت کوین معادل پول نقد ولی در دنیای دیجیتال است ، یک کیف پول بیت کوین نیز مشابه کیف پول فیزیکی است ، اما به جای ذخیره بیت کوین ، بسیاری از اطلاعات مرتبط مانند کلید خصوصی ایمن که برای دسترسی به آدرس های بیت کوین و انجام معاملات استفاده می شوند ، ذخیره می شود . کیف پول های دسکتاپ ، موبایل ، وب و سخت افزار چهار نوع کیف پول های اصلی هستند .

۱ – کیف پول های دستکاپ (Desktop Wallet)

کیف پول های نرم افزاری روی کامپیوترها نصب شده و کنترل کاملی روی کیف پول در اختیار کاربر قرار می دهند . این نوع کیف پول کاربر را قادر می سازند تا برای ارسال و دریافت بیت کوین ها آدرس بیت کوین ایجاد کنند . آنها همچنین به کاربر امکان ذخیره کلید خصوصی را می دهند . چند کیف پول نرم افزاری شناخته شده عبارتند از  Bitcoin Core, MultiBit , Armory , Hive OS X , Electrum و غیره

۲ – کیف پول های موبایل (Mobile Wallet)

کیف پول های موبایل نقص های کیف پول دسکتاپ را برطرف کرده اند زیرا کیف پول های دسکتاپ را فقط زمانی می توان استفاده کرد که به کامپیوتر شخصی دسترسی داشته باشیم . کیپ پول های موبایل به صورت برنامه روی موبایل شما نصب می شوند ، هنگامی که برنامه را در تلفن هوشمند خود نصب می کنید کیف پول می تواند همان عملکرد های کیف پول دسکتاپ در اختیار شما قرار دهد و به شما کمک می کند از هر مکانی مستقیما از طرق تلفن همرا خود به کیف پول دسترسی داشته باشید . بنابراین شما یک کیف پول همراه دارید که قابلیت های استفاده از فناوری مختلف جهت پرداخت در فروشگاه ها را تسهیل می کند . کیف پول های  ، Hive Android و Mycelium Bitcoin Wallet تعداد کمی از کیف پول های موبایل هستند . توصیه می شود در مورد کبف پول بیت کوین موبایل مورد علاقه خود تحقیق کنید زیرا چندین نرم افزار مخرب وجود دارند که به عنوان کیف کیف پول بیت کوین مطرح می شوند.

۳ – کیف پول های تحت وب (Web Wallet)

دسترسی به کیف پول تحت وب تنها از طریق اتصال به اینترنت و با استفاده از یک مرورگر امکان پذیر است ، انتخاب کیف پول وب شما باید با دقت انجام شود زیرا کلید های خصوصی شما را بصورت آنلاین ذخیره می کنند ، کیف پول کوین بیس و بلاک چین مشهورترین کیف پول های تحت وب بیت کوین هستند .

۴ – کیف پول های سخت افزای (Hardware Wallet)

کیف پول های سخت افزاری تا حدودی مطمئن ترین نوع کیف بیت کوین هستند زیرا بیت کوین ها را روی یک قطعه فیزیکی ذخیره می شوند که معمولا از طریث درگاه USB به رایانه متصل می شوند . اکثر کیف پول های سخت افزای نسبت به حملات از طریق ویروس یا تروجان ها مصون هستند و موارد بسیار کمی از سرقت بیت کوین گزارش شده است ، این دستگاه ها تنها کیف پول های بیت کوین هستند که رایگان نیستند و اغلب آنها ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلاتر قیمت دارند .

محافظت از کیف پول ها امری ضروری است زیرا کیف پول های بیت کوین اهدافی با ارزش برای هکر ها هستند ، یکی از راه های محافظت از ارزهای خود ، رمز گذاری کیف پول با رمز عبور قوی و انتخاب گزینه ذخیره سرد ، یعنی ذخیره آن بصورت آفلاین می باشد .

همچنین توصیه می شود که به طور مرتب از کیف پول دسکتاپ و موبایل خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، زیرا مشکلات مربوط به نرم افزار کیف پول روی رایانه یا تلفن همراه شما می توانند دارایی شما را از بین ببرند .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.