کیف پول HD چیست ؟

کیف پول (HD Hermarchical Deterministic) مخفف عبارت کیف پول سلسله مراتبی قطعی ، یک کیف پول دیجیتالی در عصر جدید است که بطور خودکار یک ساختار درختی سلسله مراتبی از آدرس های خصوصی / عمومی (یا کلیدها) تولید می کند و از این طریق مشکل کاربران که مجبورند آن هارا به تنهایی تولید کنند را مرتفع میکند .  

توضیح کیف پول HD

از یک کیف پول استاندارد کریپتوکارنسی برای ذخیره توکن ها و کوین های ارز های دیجیتال استفاده می شود . این کیف پول ها شامل یک آدرس عمومی است که کاربر می تواند به منظور دریافت وجوه از بقیه در اختیار دیگران قرار دهد و یک کلید خصوصی که کاربر میتواند توسط آن به توکن های ذخیره شده در کیف پول ، به آن ها دسترسی پیدا کند .

این مکانیسم ترکیبی عمومی / خصوصی امنیت توکن های کریپتوکارنسی را تضمین می کند اما این فرایند با تولید مکرر یک جفت تصادفی از آدرس های خصوصی / عمومی (یا کلیدها) همراه است و هر بار که یک جفت جدید را پیکربندی می کند ، از آن نسخه پشتیبان نیز تهیه می کند ، با افزایش آدرس ها و تعداد معاملات این روند برای کاربران بسیار مشکل می شود .

کیف پولهای HD یا کیف پولهای سلسله مراتبی قطعی ، این مشکل را با استخراج کلیه آدرسها از یک سید (Seed) اصلی حل می کنند . تمام کیف پولهای HD از یک نوع کلید اصلی ۱۲ کلمه ای انگلیسی به عنوان یک عبارت امنیتی استفاده می کنند ، در هر دور از ایجاد این عبارت امنیتی ، هر سید با استفاده از یک شمارنده، به سید قبلی اضافه می‌شود و از آن برای استخراج سلسله مراتبی و ترتیبی آدرس‌ های جدید و به ظاهر نامحدود بیت کوین استفاده می ‌شود .  از آن جایی که تمام آدرس ‌ها از یک سید اصلی و تکی ساخته می‌شوند ، نیازی نیست نگران پشتیبان‌ گرفتن از آن‌ها باشید. به همین دلیل به آن سلسله مراتبی قطعی می‌گویند.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *