کیف پول HD چیست ؟

کیف پول (HD Hermarchical Deterministic) مخفف عبارت کیف پول سلسله مراتبی قطعی ، یک کیف پول دیجیتالی در عصر جدید است که بطور خودکار یک ساختار درختی سلسله مراتبی از آدرس های خصوصی / عمومی (یا کلیدها) تولید می کند و از این طریق مشکل کاربران که مجبورند آن هارا به تنهایی تولید کنند را مرتفع میکند .  

توضیح کیف پول HD

از یک کیف پول استاندارد کریپتوکارنسی برای ذخیره توکن ها و کوین های ارز های دیجیتال استفاده می شود . این کیف پول ها شامل یک آدرس عمومی است که کاربر می تواند به منظور دریافت وجوه از بقیه در اختیار دیگران قرار دهد و یک کلید خصوصی که کاربر میتواند توسط آن به توکن های ذخیره شده در کیف پول ، به آن ها دسترسی پیدا کند .

این مکانیسم ترکیبی عمومی / خصوصی امنیت توکن های کریپتوکارنسی را تضمین می کند اما این فرایند با تولید مکرر یک جفت تصادفی از آدرس های خصوصی / عمومی (یا کلیدها) همراه است و هر بار که یک جفت جدید را پیکربندی می کند ، از آن نسخه پشتیبان نیز تهیه می کند ، با افزایش آدرس ها و تعداد معاملات این روند برای کاربران بسیار مشکل می شود .

کیف پولهای HD یا کیف پولهای سلسله مراتبی قطعی ، این مشکل را با استخراج کلیه آدرسها از یک سید (Seed) اصلی حل می کنند . تمام کیف پولهای HD از یک نوع کلید اصلی ۱۲ کلمه ای انگلیسی به عنوان یک عبارت امنیتی استفاده می کنند ، در هر دور از ایجاد این عبارت امنیتی ، هر سید با استفاده از یک شمارنده، به سید قبلی اضافه می‌شود و از آن برای استخراج سلسله مراتبی و ترتیبی آدرس‌ های جدید و به ظاهر نامحدود بیت کوین استفاده می ‌شود .  از آن جایی که تمام آدرس ‌ها از یک سید اصلی و تکی ساخته می‌شوند ، نیازی نیست نگران پشتیبان‌ گرفتن از آن‌ها باشید. به همین دلیل به آن سلسله مراتبی قطعی می‌گویند.

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.