3 عامل مهم در تثبیت بیت کوین در محدوده 10 هزار دلار

۳ عامل مهم در تثبیت بیت کوین در محدوده ۱۰ هزار دلار (۲۸ بهمن)

سرمایه گذاران در حال خوشحالی از صعود بیت کوین به بالای محدوده ی ۱۰ هزار دلار بودند که ریزش قیمت این ارز باعث شد تا خنده ی آن ها مدت زیادی طول نکشد .

آیا این بار هم مانند دفعات قبلی یک حرکت نا تمام به سمت محدوده ۱۰ هزار دلار بوده یا این بار داستان چیز دیگریست ؟

3 عامل مهم در تثبیت بیت کوین در محدوده 10 هزار دلار

 

بیت کوین ۱۰ هزار دلاری در ۲۰۱۹

 

3 عامل مهم در تثبیت بیت کوین در محدوده 10 هزار دلار

همانطور که در نمودار بالا قابل مشاهده است ، بیت کوین ۷ بار محدوده ۱۰ هزار دلار را در سال ۲۰۱۹ لمس کرده است ، اما هر دفعه بیشتر از چند روز بالای این محدوده دوام نیاورده است .

در طول این مدت آلت کوین نیز حرکت خود را آغاز می کنند که باعث شد برخی تحلیل گران از واژه ی ” فصل آلت کوین ها ” استفاده کنند ، که بعدا معلوم شد این چنین نبوده و شاهد افت بیشتر آلت کوین ها بودیم . آیا این بار با دفعات قبل تفاوتی دارد ؟

آیا ۷ عدد جادویی سال ۲۰۲۰ است ؟

زمانی که بیت کوین محدوده ۱۰ هزار دلار را به شکلی موشک وار در تاریخ ۹ فوریه رد کرد ، ما شاهد این بودیم که تا امروز دقیقا ۷ بار این محدوده مهم توسط قیمت لمس شده است . نکته جالب تر این است که این اتفاقات در طی ۷ رو اتفاق افتاده است اما همین اتفاقات در سال ۲۰۱۹ در طی ۴ ماه انجام شده است .

3 عامل مهم در تثبیت بیت کوین در محدوده 10 هزار دلار

این امر نشان دهنده ی برگشت سرمایه گذاران به بازار و به تبع آن ایجاد نوسانات زیاد قیمتی است اما آیا میتوان انتظار بازگشت بیت کوین به بالای این محدوده در کوتاه مدت را داشت ؟ یا باید مدت بیشتری منتظر بمانیم ؟

برای برسی دقیق تر این موضوع فاکتور های زیر را با هم برسی می کنیم ، با ایران بیت همراه باشید :

فاصله (گپ) ۶۷۵ دلاری

همانطور که مشاهده می کنید قیمت بیت کوین در پایان وقت جمعه در محدوده ی ۱۰۴۷۵ دلار بسته شد ، بنابراین اگر بیت کوین قیمت الان خود (محدوده ۹۸۰۰ دلار) را حفظ کند ، یک فاصله قیمتی ۶۷۵ دلار را برای هفته بعد ایجاد خواهد کرد .

3 عامل مهم در تثبیت بیت کوین در محدوده 10 هزار دلار

هفته پیش هم شاهد یک فاصله قیمتی کوچک بودیم ، اما این فاصله قیمتی که در بالا توضیح دادیم بسیار بزرگ خواهد بود .

اگه قرار باشد که این فاصله قیمتی ایجاد نشود ، پس بیت کوین باید به بالای محدوده ی ۱۰ هزار دلار برگردد ، اگر این چنین شود ، بیت کوین برای هشتمین بار در سال ۲۰۲۰ خط ۱۰ هزار دلار را لمس خواهد کرد .

کاهش سختی استخراج شبکه بیت کوین برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ 

امسال هر دو هفته شاهد افزایش سختی شبکه بیت کوین همزمان با افزایش قیمت این ارز دیجیتال بودیم .

3 عامل مهم در تثبیت بیت کوین در محدوده 10 هزار دلار

قیمت نیز مانند هر نمودار دیگری ، نمیتواند تا ابد بالا برود و سختی شبکه بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نیست و در حال یک اصلاح قیمتی است . اما هیچ ضمانتی وجود ندارد که این کاهش سطح سختی شبکه استخراج ، باعث کاهش هر چه بیشتر قیمت نیز نشود .

سناریوی صعودی

 

3 عامل مهم در تثبیت بیت کوین در محدوده 10 هزار دلارجدا از اصلاح قیمتی که بیت کوین در این چند روز اخیر انجام داد ، توانسته تا همچنان خود را در کانال صعودی که از ابتدای سال ۲۰۲۰ شروع شده نگه دارد .

اگر بیت کوین تا انتهای این هفته همچنان خود را در این کانال نگه دارد و ریزش قیمتی شدیدی را تجربه نکند ، میتوان امید داشت که مجددا محدوده ۱۰ هزار دلار را رد کند و سپس به سمت محدوده ۱۰۵۰۰ دلار و پس از آن به سمت محدوده ۱۱۵۰۰ دلار حرکت کند .

سناریوی نزولی

 

3 عامل مهم در تثبیت بیت کوین در محدوده 10 هزار دلاراگر کندل حال حاظر بیت کوین را حساب کنیم ، این ارز از روند صعودی خود خارج شده است ، اما تا وقتی که یک کندل کامل پایین این کانال بسته نشود نمیتوان با قطعیت از خروج از کانال صعودی اظهار نظر کرد .

نزدیک ترین حمایت بیت کوین محدوده ی ۹۷۰۰ دلار است ، سطح حمایتی بعدی خط میانگین حرکت (MA) 200 روزه است که در حدود ۸۹۰۰ دلار قرار دارد . اگر این سطح نتواند حمایت لازم از قیمت را به عمل آورد ، بیت کوین را وارد یک کانال نزولی کاملا جدید میکند ، محدوده ای که قیمت قبلا هیچ وقت آن را تجربه نکرده است .

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.