۵ کریپتوکارنسی برتر ۷ روز اخیر ( ۲۳ دی ۱۳۹۸ )

بدون شک ، هالوینگ بیت کوین ، مهم ترین رویداد پیش روی این ارز دیجیتال می باشد  و تحلیلگران بازار معتقدند که به صورت مستقیم روی قیمت این ارز تاثیر خواهاد گذاشت . از این رو ، آنها پیش بینی می کنند که بیت کوین امسال بیش از ۱۰۰٪ رشد کند . افزایش تنش های ژئوپلیتیکی و انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده در اواخر سال جاری ( ۲۰۲۰ ) نیز می تواند به عنوان یک عامل تحریک کننده برای حرکت پیش رو باشد.

ایالات متحده ، که از سال ۲۰۱۳ در صدر جدول حجم معاملات بیت کوین بود ، در سال ۲۰۱۹ به مقام سوم منتقل شد . دو رتبه برتر توسط سنگاپور و سیشل به دست آمده است .

پس از مدت ها ، بیشتر ارزهای رمزپایه در نمودار هفتگی شاهد افزایش قیمت بودند . این نشان می دهد که سرمایه گذاران زیادی وارد بازار شده اند و این یک نشانه مثبت است . در ادامه با ایران بیت به برسی ۵ ارزی که در ۷ روز اخیر بیشترین افزایش قیمت را داشته اند می رویم و برسی می کنیم که آیا این افزایش قیمت آن ها ادامه خواهد داشت یا خیر .

ارز BSV

Bitcoin SV (BSV) در هفت روز گذشته در حدود ۴۳٪ افزایش قیمت داشت تا توانست رتبه نخست را کسب کند . آلت کوین ها برای دومین هفته متوالی بیشترین رشد را در بین کریپتوکارنسی ها داشتند.

احتمال می رود که کریگ رایت ، که ادعا می کند ساتوشی ناکاموتو است ، مدارک بیشتری را به دادگاهی با شریک قبلی خود ، دیو کلیمان ارائه کرده باشد ، که ممکن است جزئیاتی از بیت کوین هایی باشد که در اختیار دارد . برخی از تحلیلگران معتقدند که این خبر یکی از دلایل افزایش شدید قیمت بیت کوین SV بوده است . آیا بیت کوین SV می تواند باز هم پیش برود یا زمان برداشت سود و خروج از این ارز است ؟ در ادامه برای تحلیل نمودارها با ایران بیت همراه باشید :

همانطور که در نمودار مشاهده می کنید قیمت به راحتی مقاومت ۱۱۳٫۹۶ دلار و بعد از آن مقاومت ۱۵۵٫۳۸ دلار را شکست و به صعود خود ادامه داد ، این نشان می دهد که بیت کوین  SV هر لحظه از طرف خریداران حمایت می شود. بعد از این افزایش قوی ، قیمت با مقاومت کلیدی ۱۸۸٫۶۹ دلار رو به رو است .

اگه چه هنوز برای نامیدن محدوده ۱۵۷ دلار به عنوان سقف قیمت در بازه کوتاه مدت زود است ، این ارز ممکن است در هفته های آینده وارد یک اصلاح جزئی شود . اگر قیمت بتواند خود را در بالای محدوده ۱۵۵٫۳۸ دلار تثبیت کند ، میتوان به افزایش بیشتر قیمت و حتی شکستن مقاومت ۱۸۸٫۶۹ دلار امید داشت .

اگر مقاومت ۱۸۸٫۶۹ دلار شکسته شود ، احتمال تست مجدد بالاترین محدوده ی قیمتی این ارز در تمام طول عمر خود یعنی  ۲۵۵٫۶۲ دلار نیز وجود دارد ، اما اگر اصلاح قیمتی که در بالا راجب آن صحبت کردیم ، قیمت را به زیر محدوده ۱۲۷ دلار بیاورد ، به دلیل مواجه شدن با اصلاح ۵۰ درصد فیبوناچی ، تحلیل صعودی ما بی اعتبار شده و باید منتظر کاهش قیمت بود .

ارز DASH

دش پس از یک دوره طولانی مدت ، مکانی در بین ارزهای برتر رمزنگاری پیدا کرده است. این آلت کوین در هفت روز گذشته حدود ۲۹ درصد رشد داشته است. افزایش قیمت این ارز از آن جا شروع شد که شرکت “برگر کینگ ونزوئلا “شروع به پذیرش پرداخت های رمزارز کرد.

این خبر که بالاخره یک فروشگاه شروع به پذیرش کریپتوکارنسی ها به عنوان شیوه ی پرداختی کرده ، خبر خوبی است ، ولی خبر بهتر این است که تا پایان سال میلادی بیش از ۴۰ فروشگاه دیر نیز پرداخت با رمز ارزها را جزو شیوه های پرداختی خود قرار خواهند داد . آیا Dash نشانه هایی از کاهش قیمت دارد ؟ با ایران بیت برای برسی نمودار این ارز همراه باشید :

این ارز دیجیتال در چند ماه اخیر یکی از بدترین ارزهای بازار بوده است ، دش از سقف قیمتی ۱۸۸٫۵۵ دلار در ماه ژوئن به کف ۳۸٫۲۵ دلار در ماه دسامبر رسید ، بعد از این کاهش قیمت فجیع ، خریداران با ورود به بازار قیمت را در محدوده ۴۰ دلار حفظ کردند .

خط روند این ارز ، شکل نزولی به خود گرفته است ، همچنین EMA 20 هفته ای نیز به سمت پایین خم شده و در حال نزدیک شدن به خط روند می باشد ، بنابراین ما پیش بینی می کنیم ، که این ارز توان شکستن مقاومت پیش روی خود را نداشته باشد ، ولی اگر قیمت بتواند خط  EMA 20 هفته ای را رو به بالا قطع کند ، میتوان نسبت به تغیر روند امیدوار بود .

در صورت افزایش قیمت این آلت کوین ، سطح بعدی ۷۷٫۷۲ دلار است که ممکن است به عنوان یک مقاومت سخت عمل کند . اگر قیمت از سطح ۷۷٫۷۲ و یا سطحی که الان حضور دارد ، سقوط کند ، ممکن است که برای چند هفته حالت میانه ( رنج ) داشته باشد و شاهد افزایش یا کاهش شدیدی از این ارز نباشیم ، بعد از چند هفته استراحت در این محدوده میتوان نسبت به افزایش قیمت بالای ۷۷٫۷۲ دلار امید وار بود .

ارز LINK

Chainlink( Link ) با ۲۴ درصد افزایش قیمت توانست رتبه سوم بهترین ارز هفت روز اخیر را به خود اختصاص دهد ، ولی آیا این افزایش قیمت نشان دهنده تغیر روند است ؟ آیا LINK می تواند در چند هفته آینده قدرت خود را تقویت کند؟ برای پاسخ به این سوالات با ایران بیت همراه باشید .

ارز لینک در چند ماهه گذشته در حالت میانه ” رنج ” بوده است و بین ۱٫۵ تا ۳ دلار نوسان داشته است . این نشان می دهد که خریدار در نزدیکی حمایت خرید کرده و با یک سود کم در نزدیکی محدوده مقاومت اقدام به فروش می کنند ، حرکت فعلی این ارز نشان دهنده رسیدن به محدوده ۳ دلار در هفته های آینده است .

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالاتر از ۳ دلار ببرند ، حرکت به سمت بیشترین قیمت این ارز در تمامی دوران ممکن خواهد بود ، از طرف دیگر اگر قیمت از دلار پایین تر بیاید ، به احتمال زیاد چند هفته دیگر نیز شاهد حرکت میانه ” رنج ” این ارز خواهیم بود ، احتمال نزول این ارز به پایین تر ۱٫۵ دلار که مقاومت قوی می باشد ، بسیار بعید به نظر می رسد .

ارز BCH

بیت کوین کش ( BCH ) نیز از اخبار مربوط به کریگ رایت بی بهره نبوده و مانند BSV افزایش قیمت داشته است . این آلت کوین در هفت روز گذشته در حدود ۱۸ درصد رشد داشت ، این سومین هفته متوالی است که این کریپتو جزو برترین ارزهای هفته است  . بعد از این افزایش قیمت اخیر ، آیا زمان اصلاح قیمت رسیده یا این ارز همچنان به صعود خود ادامه خواهد داد ؟ با ما همراه باشید .

 بعد از ۶ هفته که این ارز بین محدوده ۲۲۷ تا ۱۹۲٫۵ دلار نوسان داشت ، با یک افزایش قیمت ابتدا سطح مقاومتی ۲۲۷ دلار و سپس ۲۴۱٫۸۵ دلار را شکست و تا محدوده ۲۷۰ دلار پیش رفت .

خریداران در تلاشند تا قیمت را بالای محدوده ۲۷۰٫۱۵ دلار حفظ کنند که نشان می دهد چند هفته آینده آرام و یا همراه با اصلاح قیمت جزئی سپری شود .

پیش بینی می شود سرمایه گذاران از سطح ۲۴۱٫۸۵ دلار حمایت کنند ، این این حمایت شکسته شود ، باعث تضعیف روند صعودی می شود ، اگر قیمت برای چند هفته نزدیک به سطح فعلی تثبیت شود ، نشان دهنده عزم خریداران است و احتمال می رود قیمت تا محدوده ۳۰۶٫۷۸ دلار افزایش داشته باشد .

ارز LTC

لایت کوین با یک افزایش قیمت ۱۸ درصدی خود را در جدول پنج ارز برتر هفت روز گذشته قرار داد ، سختی شبکه استخراج بیت کوین ، که در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ به شدت کاهش یافته بود ، اکنون دوباره افزایش یافته ، همین امر می تواند باعث افزایش قیمت و هجوم خریداران شود .

از طرف دیگر شرکت BlockFi به تازگی لایت کوین را به لیت ارزهای خود اضافه کرده است که این موضوع هم تاثیر زیادی بر قیمت لایت کوین داشته است .

همانطور که پیداست ، تمام عوامل فاندامنتالی به افزایش قیمت اشاره دارند ، حال به برسی عوامل تکنیکال میپردازیم تا ببینیم آن ها چه چیزی را نشان می دهند .

کاهش قیمت از ۵۰ تا ۴۲ دلار باعث نشد که سرمایه گذاران سهام خود را بفروشند ، این نشان می دهد که خریداران منتظر یک فرصت مناسب برای ورود به بازار بوده اند .

اگر خریداران موفق شوند ، احتمال افزایش قیمت تا محدوده ۶۶٫۱۴ دلار نیز وجود دارد . با این وجود که EMA 20 هفته ای ، ممکن است به عنوان یک مقاومت عمل کند ، ما انتظار داریم قیمت از آن عبور کند .

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می کنید ، هر دو اندیکاتور حرکت میانی ( MA ) تقریبا خط راست شده اند و اوسیلاتور RSI نیز به تدریج در حال حرکت به سمت مرکز می باشد که تمامی این ها به نوعی نشانگر روند افزایشی قیمت هستند .

اگر قیمت نتواند خود را در بالای محدوده ۵۰ دلار تثبیت کند ، نمی توان شاهد افزایش قیمت بود . در این شرایط ممکن است که این آلت کوین برای چند هفته آینده در محدوده ی ۳۹ تا ۵۰ دلار نوسان دهد . شکسته شدن حمایت ۳۹ دلار می تواند باعث از سرگیری روند شود .

نظر شما در مورد این پنج ارز برتر چیست ؟

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.