نظر: 0 0 تاریخ نوشته:13 - ژانویه - 2020

افزایش بیش از دو برابری حجم معملات بیت کوین در یک هفته

طبق گزارشی که در تاریخ ۹ ژانویه توسط شرکت تحقیقات  Arcane Research منتشر شد ، حجم معاملات بیت کوین (BTC) بیش از دو برابر در یک هفته افزایش داشته است.

براساس این گزارش ، متوسط حجم معاملات روزانه در بازه ی ۷ روزه ی ابتدای سال ۲۰۲۰ شاهد رشد ۱۲۶٪ درصدی بوده است ، تقریباً ۱٫۵ میلیارد دلار در ۸ ژانویه معامله شده است. در این گزارش آمده است:

بازار از روند نزولی ناامیدکننده ۱۹۲ میلیون دلاری در ۱  ژوئن فاصله گرفته و روند صعودی به خود گرفته است .

کارشناسان بازار کریپتوکارنسی  انتظار صعودی شدن روند را دارند

محققان همچنین خاطرنشان کردند که شاخص ترس و طمع ( Fear & Greed ) نشان داده شده در وب سایت Alternative.me  از اواسط ماه دسامبر به طور پیوسته صعودی شده است و در ۶ ژانویه برای اولین بار از ماه اکتبر به سطح خنثی رسیده است .

در این گزارش همچنین اشاره شده است که نوسانات بیت کوین در کنار قیمت آن در حال افزایش است و در حال صعود از سطح ۳٪ است. در این گزارش آمده است:

“اگر چه در دو روز گذشته در بین سرمایه گذاران ترس از سقوط قیمت وجود داشته ،اما مطمئنا بازار صعودی  است.”

صفحه اصلی وبسایت توضیح می دهد زمانی که این ارز به محدوده ترس شدید می رسد یعنی زمانی که سرمایه گذاران بسیار نگران هستند و روبه فروش سرمایه خود می آورند باعث به وجود آمدن یک فرصت عالی برای خریداران می شوند .زمانی که این اتفاق می افتد سرمایه گزاران با طمع سود زیاد وارد بازار می شوند که این امر منجر به یک اصلاح قیمتی می شود . این اندیکاتور (ترس) اطلاعات خود را از نوسان قیمت ،روند حرکتی بازار ، نظر سنجی ها ، شبکه های اجتماعی ،دامیننس بیت کوین و گوگل ترند می گیرد .

آیا بیت کوین در حال تبدیل شدن به یک سرمایه گذاری مطمئن است ؟

جالب اینجاست که محققان ابراز داشتند که تنش بین ایران و آمریکا ارتباط بیت کوین با طلا را به سطحی رسانده که از آگوست ۲۰۱۶ بی سابقه بوده است . همچنین خاطرنشان کردند که تنش ها باعث واکنش مثبت هم  برای  طلا و هم قیمت بیت کوین شده است .

روایت پناهگاه امن برای بیت کوین  کم کم به واقعیت می پیوندد .این حرکت کوتاه مدت قیمت نیز می تواند در جهت فریب سرمایه گزاران باشد و باید ارزیابی بلند مدت انجام شود .

 همانطور که کوین تگراف در تحلیل اخیر توضیح داد ، بسیاری معتقدند که با ادامه درگیری ها، بیت کوین برای مردم ایران می تواند بسیار با ارزش باشد .

افزایش محبوبیت

در نهایت ، درگزارش خاطرنشان می شود که فعالیت ها در بلاک چین بیت کوین و افزایش ۵ درصدی تعداد تراکنش ها در یک هفته ، یک دوره تجدید حیات را نشان می دهند زیرا ارزش معاملات در مدت مشابه یک چهارم افزایش یافته است . همچنین کارمزد ماینر ها بیش از ۴۰ درصد افزایش یافته و تعداد آدرس های فعال نیز حدود ۷٫۶۳ درصد افزایش داشته است.

با توجه به اتفاقات اخیر بیت کوین روند مثبتی را طی می کند و می تواند بازده ۱۰۰ درصدی در سال ۲۰۲۰ را داشته باشد به نظر می رسد علاقه به ارز های دیجیتال در سطح جهانی در حال افزایش است و دایما افراد بیشتری جذب بازار ارز های دیجیتال می شوند .

وی گفت: “این واقعیت که تعطیلی غیر مشارکتی رایج تر از بسیاری است که تصور می شود ، به این معنی است که مزایای حریم خصوصی و مقیاس پذیری صاعقه از آنچه انتظار می رود پایین تر است. با این حال ، […] به عنوان کاربران اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی استفاده از شبکه رعد و برق و کیف پول های رعد و برق می گیرند ، شیوع بسته شدن تعاونی ها نمی تواند سقوط کند. “

اشتراک گذاری این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.